Kārlis Barons ir dzimis 1912.g. 5.jūnijā Cēsu rajona Drustu pagasta „Lejasmindaugos”. Pēc Rīgas 8. pamatskolas pabeigšanas jauneklis iestājās divgadīgajā Bulduru dārzkopības skolā. 1931. gadā viņš turpina mācības Bulduru Dārzkopības vidusskolā, kur dārzu mākslas gudrībām jaunos censoņus māca Rīgas Dārzu direktors dārzu arhitekts Andrejs Zeidaks. Pirmā darba vieta pēc skolas beigšanas ir Benjamiņu ģimenei piederošā Valdeķu muiža, kur parka rekonstrukciju vada Andrejs Zeidaks. Tālākās darba gaitas turpinās Rīgas Dārzu direktora projektu birojā, kur visu laiku izcilākā latviešu dārzu arhitekta Andreja Zeidaka vadībā tiek projektēti Ziedoņdārza, Maskavas dārza, Uzvaras parka, Kronvalda parka, Esplanādes vidusdaļas, kā arī citu Latvijas dārzu, parku un skvēru apstādījumi. Rīgas dārzu un parku projektēšanā K.Barons nostrādā 34 gadus, no tiem 20 gadus par Rīgas galveno dārzu arhitektu. Pēc kara viņš projektē daudzus skvērus Rīgā karā sagrauto māju vietās, Rīgas Brāļu kapu Strēlnieku sektoru, un savu lielāko veikumu Rīgā - Uzvaras parka kokaugu stādījumu projektu.
No 1967. līdz 1987. gadam K. Barons strādā par galveno speciālistu institūtā “Komunālprojekts”, kas tajā laikā ir apstādījumu projektēšanas vadošā institūcija. Varētu teikt, ka visus šos gadus Latvijā viņš ir bijis galvenais dārzu arhitekts. Viņa vadībā tiek izstrādāti projekti Babītes rododendru audzētavai, parki Madonā, Kuldīgā, Mālpilī, Smiltenē, Cēsīs, kā arī parki un memoriālie ansambļi Krievijā u.c. Viņš ir sarakstījis grāmatu “Dārzu māksla” (1960.) un neskaitāmus rakstus gan kopkrājumos, gan periodikā, sagatavojis vairākus metodiskos norādījumu albūmus par apstādījumu praktisko projektēšanu. K.Barons ir pirmais A. Zeidaka medaļas un A. Zeidaka prēmijas laureāts. Miris 1996.gada 17.martā un apglabāts Raiņa kapos
K. Barona dzimšanas dienas pasākumi 5. jūnijā plkst. 14.00 sāksies ar atceres brīdi Raiņa kapos. Pulksten 15.30 LU Botāniskā dārza lektorijā Kandavas ielā 2 tikšanās, kurā būs ainavu arhitektes Gundegas Lināres prezentācija un citu ainavu arhitektu un speciālistu atmiņas.