
Vispirms tiek izdēta ola, no kuras izšķiļas kāpurs. Tā galvenais uzdevums ir ēst, lai sagatavotos nākamajai – kūniņas stadijai. Kūniņa ir klāta ar cietu, sargājošu aizsargslāni un tajā norisinās sarežģīti bioloģiski procesi, kuru rezultātā kāpura struktūra pilnībā pārveidojas: sabrūk kāpura audi un to vietā veidojas tauriņam raksturīgās ķermeņa daļas – spārni, kājas, antenas un galva.
Pēdējā, ceturtā posma pārvērtību, jeb metamorfožu noslēgums ir tauriņa izkļūšana no kūniņas, kad kūniņas apvalks ieplaisā un no tā izspraucas jauns, vēl slapjš un vārgs tauriņš. Mīkstos un sakļautos spārnus brīdi apžāvējis, tauriņš tos izpleš, iekustina un ir gatavs savam pirmajam lidojumam.
Šobrīd Tropu tauriņu mājā ir skatāmas divas pēdējās attīstības stadijas – kūniņu un tauriņu. Ja paveicas, tad iespējams arī notvert brīdi, kad no kādas kūniņas šķiļas tauriņš. Pašlaik inkubatorā ir zilo morfīdu, pūčtauriņu, mozaīktauriņu, kliperu un lapspārņu kūniņas. Šķilšanās ilgumu precīzi paredzēt nevaram, taču līdz 14. aprīlim to vēl būs iespējams novērot.
Vēlamies brīdināt, ka Tropu tauriņu mājā ne tikai lido tauriņi, bet arī papagailis, kurš ir ziņkārīgs un var pielidot diezgan tuvu.
Tropu tauriņu mājas darba laiks katru dienu ir no 10.00 līdz 16.00, bet Botāniskā dārza teritorija apmeklētājiem ir atvērta līdz 19.00.