Tropu tauriņu mājā ir iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Klātienē var vērot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem, piemēram, zilos morfīdus, pūčtauriņus, citrontauriņus, pastniektauriņus, zebru tauriņus, dažādu sugu dižtauriņus. Dabā tie dzīvo baros un mitinās klajās, saulainās laucēs. Spārni ir to krāšņākā rota, vienlaikus to spilgtais krāsojums vai zīmējums tauriņu aizsargā, atbaidot plēsējus. Savukārt Indijas lapu tauriņš ir maskēšanās meistars, jo tā sakļautie spārni atgādina brūnu, nokaltušu lapu, kas atveroties pārsteidz ar spilgtu krāsu mirdzumu. Ekspozīcijas lielāko tauriņu spārnu atvērums pat ir salīdzināms ar divām lielām plaukstām.
IEVĒRĪBAI!
- Tropu tauriņu mājas apmeklējumam nav jāiegādājas atsevišķa biļete. Siltumnīca ir atvērta visiem apmeklētājiem Botāniskā dārza darba laikā. Tauriņu māju slēdz rudens un ziemas mēnešos.
- Tauriņu aktivitāte ir atkarīga no laikapstākļiem un diennakts stundas, kā arī sugas, taču vairums tauriņu visaktivāk lidinās dienas gaišajās stundās saulainā laikā. Aicinām to ievērot, izvēloties laiku Tauriņu mājas apmeklējumam.
- Aicinām novērtēt savu pašsajūtu, jo siltumnīcā gaisa temperatūra var pārsniegt +30°C un gaisa mitrums ir līdz pat 90 %.
- Tauriņu trauslākā vieta ir spārni - lūgums tauriņus neaizskart, lai neietekmētu to lidotspēju. Tāpat lūgums nepārvietot tauriņiem izvietoto barību.
- Aicinām klašu audzinātājas iepazīstināt skolēnus ar uzturēšanās noteikumiem Tropu tauriņu mājā.
- Atgādinām fotogrāfiem ievērot ētisku attieksmi pret dzīvo radību - neviena fotogrāfija nav tā vērta, lai ciestu tauriņš.
- Tauriņa mūžs ilgst tikai dažas nedēļas, tādēļ mēs regulāri rūpējamies par jaunu tauriņu kūniņu iegādi un izaudzēšanu inkubatorā. Ceļš līdz pieaugušam tauriņam prasa laiku, tādēļ reizēm siltumnīcā to skaits ir neliels. Aicinām izturēties ar sapratni pret tauriņu dzīves ciklu.